Altın Alım Satımı Yapan Bankalar

Altın alım satımı yapmak günümüzde sıklıkla kullanılan birikim yöntemlerinden yalnızca biridir. Hızla artan alım satım oranları ile bankalar işlem kolaylığı sağlayabilmektedir. Altınlarını yastık altında bekletmeden banka aracılığıyla güvenli bir şekilde alarak gerektiğinde satmak oldukça ideal bir yoldur. Birçok banka gerek mobil bankacılık, gerekse bankalar üzerinden altın alım satımı yapmaktadır. Altın bankacılığı başlığı altında evime hırsız girerse altınlarım çalınır mı şüphesi olmadan, kolayca birikim yapılabilmektedir.

Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar altın alım satımı yapabilmektedir, bunun için gerekli olan tek şey internet bankacılığı üzerinden altın hesabının açılmasıdır. Gram altın üzerinden yapılan işlemlerde kişi kendi isteğine göre altın alıp sonrasında satım yapabilmektedir. Bu bankacılık işlemlerinin yanı sıra 24 saat alım satım yapan bankalarda mevcuttur. Yatırım ve birikim amaçlı olarak kullanılan altın hesapları nakit para ile altın alımı yapılabileceği gibi kişinin elinde olan altınları bankaya götürmesi ile de yapılabilmektedir. Güvenli birikim yapmanın en iyi yöntemi olan altın hesapları aracılığıyla ziynet eşyaların korunması ve aynı anda yatırım yapılması sağlanabilir.

24 Saat Altın Alım Satımı Yapmak

24 saat altın alıp satmak birçok kişi için hayat kurtarıcıdır. Özellikle yatırım yaparak altın fiyatlarını takip eden kişilerin sıklıkla başvurduğu bu yöntem saat kaç olursa olsun tek tıkla yapılabilmektedir. Mesai saatlerinin haricinde alım satım yapmaya karar vermiş olan kişilerin ertesi günü beklemesine gerek olmadan istediği anda altın alım satımı yapmaları 24 saat hizmet veren bankalar için bir avantajdır Bu bankalar sayesinde vadeli altın hesabı açılabileceği gibi kişi isteğine göre vadesiz gram altın hesabı da açabilmektedir. Piyasayı takip ederek hafta sonları da dahil olmak üzere altın alım satımı belirli bankalar aracılığı ile yapılabilmektedir.

24 Saat Altın Alım Satımı Yapan Bankalar

 • QNB Finansbank Enpara
 • Türkiye Finans TFXTARGET
 • Kuveyt Türk TradePlus

Türkiye Finans TFXTARGET

Finansbank Türkiye’nin herkes tarafından bilinen bir bankası olma özelliğine sahiptir. Çok büyük bir banka olmamasına karşın her gün kendini bir adım öteye taşıması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Finans bank getirdiği TFXTARGET uygulaması ile 24 saat altın alım satımı yapılabilen bankalar arasına girmeyi başarmıştır. Hafta sonları altın alım satımı yapılamaması tek dezavantajı olmasına karşın birçok kişi severek kullanmaktadır. 24 saat yalnızca hafta içi mesai saatleri dışında da altın alımı ve isteğe göre satımı yapılabilmektedir. Bunun için mobil veya internet bankacılığının kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Kuveyt Türk TradePlus

Faizsiz kredi vermesi ile çokça adından söz ettiren Kuveyt Türk bankası çıkardığı TradePlus uygulaması ile haftanın 5 günü 24 saat altın alım satımı yapılmasına olanak sağlamaktadır. Altın birikimi yapanlar için sürekli piyasayı takip etmek bazen zor olabilmektedir, Kuveyt bank müşterileri için alım ve satım emri verilebilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde altın hesabı olan kişi sürekli olarak piyasa hareketlerini takip etmek zorunda kalmadan tek ekranda tüm hareketleri görebilmektedir.TradePlus uygulaması Kuveyt Türk hesapları ile bağlantılıdır, bu sebeple uygulamayı kullanmak için Kuveyt Türk müşterisi olunmalı ve ardından hesap açılmalıdır.

Altın Alım Satımı Yapan Bankalar

24 saat içinde alım satım yapan başka bankalarda mevcuttur, fakat bu bankalar genel olarak bakıldığında mesai saatlerinden çok daha fazla makas aralığı ile alım satım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Altın hesabı kullanılabilmesi için kişinin banka ile bağlantılı olması gerekmektedir. Banka ile bağlantılı olan kişiler bankaları ile anlaşma sağlayarak altın hesabı açabilmektedir. Altın hesaplarında ki makas aralığı bankanın belirlediği aralıktadır.

Altın Alım Satımı Yapılabilen Bankalar Şu Şekildedir;

 • Akbank
 • Denizbank
 • Finansbank
 • Garanti
 • Halkbank
 • Hscb
 • Şekerbank
 • Teb
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • YapıKredi
 • Ziraat Bankası

Bir cevap yazın