Araç Üzerine Nasıl Kredi Çekilir?

Günümüzde birçok bankacılık faaliyeti, araç üzerine kredi çekilmesine olanak sağlar. Özellikle 0 araç alımlarında bu durum daha da kolaylaştırılır. Vatandaşlar bu durumdan faydalanarak aracının üzerine kredi çekebilirler. Fakat verilen bu kredi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Yani her bankanın farklı şartları olabilir. Günümüzde ekonomi ve finans açısından para sıkıntısı yaşayanlar araç kredisi talebinde bulunmaktadır. Peki, araç kredisi başvurusunda nasıl bulunulur? Başvuruda bulunurken gerekli olan şartlar ve belgeler nelerdir?

Taşıt Kredisine Başvurma

Birçok insan nakit sıkıntısı yüzünden taşıt kredisine başvurmaktadır. Nakit sıkıntısı olanlar taşıt kredisine başvurabilirler. Taşıt kredisine başvururken bankaların faiz oranları, uzun vade süreleri dosya ücreti, kefil gösterme ve geri dönüşüm süreleri, bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Taşıt kredisine başvururken size en yakın olan hizmet hangisi ise tercih o bankadan yana olmalıdır.

Taşıt Kredisine Başvurma işlemi

Her banka taşıt kredisi için farklı farklı şartlar sunabilir. Bu durumda size hitap eden yöntem hangisiyse bunu seçebilirsiniz. Mesela Ak bank Bankası şartlarını belirtmiştir. Kredi alabilmek için satın alacağınız arabayı, bankaya rehin göstermeniz istenmektedir. Aracın kasko sigortasının yapılması ve gelirinizin belgelenmesi Ak bank tarafından istenmektedir. Eğer banka tarafından sunulan koşullar sizlere uyuyorsa, İnternet üzerinden de bu işlemi gerçekleştirip başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankasında şöyle bir durum söz konusudur. Alınacak araç için 48 aya kadar vade imkanı verilmektedir. Eğer alınacak araç 0 km bir araç ise kefil istenmez.10 yaşını doldurmuş araçlarda ise kredi başvurusunda bulunulmaz.

Deniz Bank ta ise yapılan başvuru sürecinden en fazla bir gün içerisinde kredi başvurunuz onaylanıp onaylanmadığını, hızlı bir şekilde sizlere geri dönüş sağlamaktadır. Aynı şekilde 48 aya kadar vade imkanı, toplamda 3 taksit erteleme hakkı tanımaktadır. Başvuru onayında 45 gün sonrasına kadar ise ödeme tercihinizi belirleyebilirsiniz.

Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurusunda gerekli olan belgeler ise şunlardır; Nüfus cüzdan fotokopisi, son senelere ait olan vergi levhası, gelir belgesi, krediyi alacağınız aracın ruhsatı ve araç satış sözleşmesidir. Bu belgeler bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bunun için bakaya gidip müşteri hizmetleriyle birebir iletişim kurmak daha sağlıklı bir işlem yapmanıza fayda sağlayacaktır

Bir cevap yazın