Banka Sınavları: Banka Personel Alımları

Mesleki kariyerini bankacılık alanında ilerletmek isteyen herkes, banka alanlarında nasıl kariyer yapacakları konusunda bilgi sahibi olmak ister. Banka sınavları her yıl farklı bankalarca düzenlenmekte olup, bankalar kendi bünyelerinde çalıştırmak ve yetiştirmek üzere personel işe almaktadır. Bankalar devlete ait olsalar dahi personelleri devlet personeli olmamaktadır. Her banka kendi bünyesinde kadrolaşma yoluna gitmiştir. Dolayısıyla bir bankaya işe başladığınızda o bankanın kadrolu personeli olursunuz.

Bankalar açık pozisyonları bulunduğu zamanlar ilanlar vermekte ve bu çerçevede personel almaktadır. Genel olarak personel banka sınavları ile elemeden geçmektedir. Sınavların ardından mülakatlar da yapılmaktadır. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank ve benzeri birçok banka her yıl sınav açmakta ve personel alımı yapmaktadır. Bankaların sınav ilanları kendi web sitelerinde yayınlanmakta ve ayrıca çeşitli haber sitelerinde de içerik olarak paylaşılmaktadır. Dolayısıyla banka sınav ilanlarına internet üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. 

Bankalar Ne Zamanlar Sınav Açar? 

Banka sınavları ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi olmamaktadır. Bu sınavların devletin düzenlediği sınavlar gibi belirli tarihleri yoktur. Her banka kendi ihtiyaçları doğrultusunda sınav açmaktadır. Dolayısıyla bir banka bir yıl içerisinde hiç sınav açmazken, diğer banka yıl içerisinde birden fazla sınav açabilir. Banka sınavları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için sürekli takipte olmak gerekmektedir. Özellikle bünyesinde çalışmak istediğiniz bir banka var ise o bankanın resmi web sitesinin insan kaynaklarını bölümünü devamlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Resmi web siteler haricinde iş ilanlarının verildiği büyük kariyer sayfalarında da bu ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.  

Banka Sınav İlanı Web Siteleri 

Her bankanın web sitesine girdiğinizde ilk olarak bankacılık işlemleri gözünüze çarpar. Çünkü bankaların asıl amacı müşterilerine en iyi hizmeti verebilmektir. Bu nedenle web siteleri öncelikli olarak müşterilere yönelik hazırlanmıştır. Bu nedenle banka sınavları ilanları web sitelerinde gözünüze çarpmayabilir. Bu sebeple sizler için en çok banka sınav ilanı veren bankaların insan kaynakları departmanının web adreslerini toparladık. İşte bankaların sınav ilanlarını verdikleri web siteleri; 

Yapı Kredi Bankası Sınav İlanları Web Sitesi 

Yapı Kredi Bankası ile çaışmak ve burada kariyer yapmak istiyorsanız https://kariyerim.yapikredi.com.tr/Announcement/Index web adresini takip etmeniz gerekmektedir. 

Ziraat Bankası Sınav İlanları Web Sitesi 

Devlet bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası ilanlarını takip etmek için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/duyurular web sitesini kontrol etmelisiniz. 

Vakıfbank Sınav İlanları Web Sitesi 

Devlet bankalarından bir diğeri olan Vakıfbank ilanları için https://www.vakifbank.com.tr/is-basvurulari.aspx?pageID=127 web sitesini takip etmelisiniz. 

TEB Sınav İlanları Web Sitesi 

TEB sınav ilanları hakkında haberdar olabilmek için https://www.tebkariyer.com/tr web sitesinden bilgi alabilirsiniz. 

QNB Finansbank 

QNB Finansbank ile çalışmak ve kariyerinize orada devam edebilmek için https://www.qnbfinansbank.com/insan-kaynaklari/ailemize-katilin/is-ilanlari-ve-basvuru web sitesinden faydalanabilirsiniz. 

Odeabank Sınav İlanları Web Sitesi 

Odeabank bünyesinde banka personeli olabilmek için https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/hakkimizda/Insan-Kaynaklari/Sayfalar/Odeabankli-Olmak.aspx sınav ilanlarını takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Türkiye İş Bankası Sınav İlanları Web Sitesi 

Köklü bankalardan bir tanesi olan İş Bankası güvencesi altında çalışabilmek için https://www.isbank.com.tr/TR/hakkimizda/insan-kaynaklari/Sayfalar/insan-kaynaklari.aspx web sitesini takip edebilirsiniz. 

Halk Bankası Sınav İlanları Web Sitesi 

Devlet bankalarından bir diğeri olan Halk Bankası ile çalışabilmek için https://kariyer.halkbank.com.tr/Content/Library/2685 web sitesinden iletişime geçebilirsiniz. 

ING Bank Sınav İlanları Web Sitesi 

ING Bankta yer alan açık pozisyon bilgileri ve sınav ilanları için https://www.ing.com.tr/tr/ingbank/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar web sitesinden bilgi alabilirsiniz. 

DenizBank Sınav İlanları Web Sitesi 

DenizBank’ta çalışmak ya da staj yapabilmek için https://kariyer.denizbank.com/ web sitesini takip edebilirsiniz. 

Akbank Sınav İlanları Web Sitesi 

Akbank personeli olabilmek için https://kariyer.akbank.com web sitesi ile iletişim halinde olabilirsiniz. 

BAŞARILAR! 🙂

Bir cevap yazın