Bireysel Temel Destek İhtiyaç Kredisi

Bütün Dünya COVID-19 sebebi ile daha önce hiç tanışmadığı hassas bir dönem geçirmektedir. Ülkemizde de bu dönemde ekonomik anlamda desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için birçok banka bireysel temel destek ve ihtiyaç kredisi paketleri sunmaya başlamıştır. Bu dönemde devreye giren “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan vatandaşların gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla birçok banka Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve hassas günler için, geçirilen bu döneme yönelik devreye giren “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında Halk Bankası; hane üyelerinin aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterileri için gıda, sağlık, kira ve fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi zaruri ihtiyaçlarının finansmanını desteklemek amacı ile, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan taksit seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini müşterileri için hizmete sokmuştur.

Halk Bankası Destek Kredisi Başvuru Şartları

 • Halk Bankasının Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler ve serbest meslek mensubu olan müşteriler yararlanabilecektir.
 • Bireyler bu krediden yararlanmak için kamu bankalarından yalnızca birine başvuru yapılabileceklerdir ve aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.
 • Bireylerin kredi taleplerinin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileri paylaşılacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapabilirim?

 • Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Başvuru > Bireysel Kredi Başvurusu > Kredi Türü: Tüketici Kredisi > Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuru > Kredi Başvurusu > Kredi Türü: Tüketici Kredisi > Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Aralarında birer boşluk bırakarak “DESTEK, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: DESTEK 12345678910 3000 10000 ) yazıp 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerine finansman desteği sağlamak için Vakıf Bank da bir Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyası hazırlamıştır.

Vakıf Bank’ın hazırlamış olduğu kampanya ile müşterileri aylık %0,49 faiz oranı, 6 ay ödemesiz 36 ay taksit seçeneği ve aylık eşit ödeme imkanı ile 10.000 Tl’ye kadar kredi çekme imkanına sahip olmuştur.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Şartları

 • Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.
 • Yapılan kredi başvurusu değerlendirmeye alınacak olup başvurunun olumlu bulunması durumunda kişinin tarafına bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilendirmenin ardından şubeye gitmeye gerek kalmadan, VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanalları kullanılarak talep edilen kredi anında bulunan hesabınıza aktarılacaktır.
 • Kredi başvurusunun olumsuz bulunması durumunda kişinin tarafına ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
 • Eşlerden yalnızca biri kredi çekme hakkına sahiptir.
 • Kredinin ödemesine 6 aya kadar ötelenebilir, kredi kullanım esnasında bu seçenek müşterinin tarafına sunulur.
 • Bireylerin kredi taleplerinin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileri paylaşılacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi

Ziraat Bankası küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de birçok konuda etkisi altına alan COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin yol açabileceği hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan tedbirler kapsamında; hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterileri için finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatımıştır.

Bu kredi kapsamında Ziraat Bankası müşterilerine; aylık eşit taksitlerden oluşan ödeme planı ile 6 ay öteleme imkanı sunarak 36 ay vade seçeneği ile 10.000 Tl’ye kadar bireysel temek destek kredisi çekme imkanı sağlamıştır.

#EvdeKal 
Sağlıklı Günler Dileriz.

Güncel Kredi Desteği: Yeni Kredi Desteği Paketleri: Destek Kredisi

“Bireysel Temel Destek İhtiyaç Kredisi” üzerine 46 yorum.

 1. Askerlik borçlanması yaparak Emekli olacağım maaşı da sizden alacağım bana kredi verir mi

  1. İyi günler bende 19 Nisa’nda başvuru yaptım ama bir cvp gelmedi daha sebebi nedir acaba değerlendiriliyor yazıyor

  1. Ben baş vurdum ve onaylandı bu gece onaylanan 7500 TL onaylı kredimi aldım devlet destekli bankalar bu konuda, bu dönemde vatandaşa çok yararlı ve yardımcı oluyor.

   1. İyi akşamlar, 5bin çeksem 12 ay kaç lira faiz oluyor acaba bir bilginiz var mı teşekkürler…

    1. Merhabalar, başvuru yaptığınız banka web sitesi üzerinden daha kesin bilgi sağlayabilirsiniz.

 2. Arkadaşlar 13 nisanda 10000 TL ye başvurdum 21 nisanda onay mesajı geldi ama 5 bin tele onaylanmış neden eksik onaylandı bir bilgisi olan varmı

  1. Merhabalar Eren Bey, başvuru yaptığınız banka üzerinden gelecek olan onay mesajını beklemelisiniz.

 3. 2 haftayı geçti bireysel kredi ye başvurdum herşey onaylı işimiz SMS kaldı birtürlü gelmedi 6 sonramı çıkacak para anladim

  1. Merhabalar Özlem Hanım, maalesef başvuru sonucunu beklemeniz gerekiyor. Sonuçlar SMS ile bilgilendiriliyor. Daha fazla başvuru yapmayın siciliniz etkilenebilir.

  1. Merhaba Murat Bey, üzgünüm ki başvuru sonucunu beklemeniz gerekmekte. Sonuçlar SMS ile bilgilendirilecektir.

 4. Temel ihtiyaç kredisi basvurusu yaptım 1 ay oldu nerdeyse daha sonuçlanmadı ihtiyacimiz var ama üç haber yok

  1. Merhabalar, çok başvuru yapıldığı için en yakın sürede sizlere bilgilendirme mesajı gelecektir. Beklemekten başka çare yok maalesef.

  1. Merhabalar, genelde 2 hafta içerisinde yanıt geliyor ancak yoğunluktan dolayı 1 ayı geçen kişilerde var.

Bir cevap yazın