Borsa Nasıl Takip Edilir?

Hisse senedi, dolar, euro yada diğer döviz birimlerinden herhangi birinin alım-satımında karşılaşabileceğiniz riskleri asgari düzeye indirmek için borsa takibi yapmak önemli konulardan biridir.Finans sektöründe başarılı bir borsa takibi yaparak alım-satım işlemleri için en uygun zamanı kestirebilir ve döviz birimlerinin(dolar, euro,hisse senedi) ne kadar sürede kazanç sağlayacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İnternetten Borsa Takibi

İnternet aracılığıyla yapılan borsa işlemleriyle ekonomi durumu hakkında tecrübe kazanılabilir. Başarılı bir borsa takibi yapmak için internet kullanılmalıdır. Yatırımcılar internet üzerinden gerçek zamanlı ya da ara gecikmeli sonuç istatistiğine istedikleri zaman ulaşabilirler.

Yatırımcılar portföylere yapılan yönlendirmeler ile sağlayacakları kazancı güvenceye alabilirler. Gündem içerisindeki olayları takip etmek, siyasi, ekonomik, kriz gibi olayların takibini gerçekleştirmek internet aracılığıyla kolaylaşmıştır.

İnternetten Borsa Takibi Nasıl Yapılır?

İnternetten borsa takibi için sürekli güncellenen ve anlık olarak veri sunan siteler gerekir. Bunun için bir çok haber ve ekonomi sitesine göz atılabilir. Bu gibi sitelerde sürekli olarak dolar, euro, altın, hisse senetleri anlık olarak güncellenir.

Borsa Takibi Siteleri

www.borsadirekt.com
http://bigpara.hurriyet.com.tr/borsa/canli-borsa
https://www.foreks.com/borsa

Mobilden Borsa Takibi Yapmak

Borsadaki şirketinizin yatırımını yönetmek için artık bilgisayar ve televizyon başında olmanıza gerek yoktur. Mobil internet, akıllı telefon ve tabletler sayesinde piyasa neler olup bitiyor, hisseleriniz ne durumda öğrenebilir, hatta alım ve satım da yapabilirsiniz.

Bugüne kadar televizyonda geleneksel yöntemlerle takip ettiğiniz bütün her şey artık anlık olarak cebinize çok daha farklı çok daha kolay bir arayüzle ve çok daha farklı bir alternatifler verilerek size kullanma ve uygulama kolaylığı sağlıyor.

Akıllı telefonunuzdan borsa takibini yapmak istiyorsanız akıllı cihazınızın marketine girin arama alanına ‘’borsa’’ kelimesini yazın. Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve indirin. Bazı uygulamalarda hesap oluşturma zorunluluğu vardır. İstenilen bilgiler girildikten sonra uygulama aktif hale gelir.

Hesap oluşturduktan sonra kotasyon, grafikler, işlem ve geçmiş bölümleriyle karşılaşırız. Borsa takibini yapmak için kullandığımız uygulamada kotasyonu seçtiğimizde parite bilgilerine ulaşıyoruz. Burada döviz kurlarındaki çapraz artış-azalış oranları hakkında bilgi alabiliyor, grafikleri görüntüleyip alış-satış yapabiliyoruz. Grafikler bölümünde takip edilen değerlerin iniş-çıkış değerlerini belirli zaman içerisinde alabiliyor, işlemler bölümünde ise alış-satış emirleri verip portföyünüzü yönetebiliyor iken geçmiş bölümünde şimdiye kadar yapmış olduğumuz tüm işlemleri görebiliyoruz.

Bazı ücretsiz uygulamalar ise hesap oluşturmanızı istemez. Bu uygulamalarda daha kısıtlı işlem yapabilirsiniz. Borsa takibini yapmak için indirdiğimiz uygulamalarla anlık olarak pariteler, hisse senetleri fiyatları, değerli maden borsaları ve pek çok iç dış piyasa bilgisine anında ulaşabiliyoruz. Grafikler yardımıyla etraflı analizler için veri alabiliyoruz. Takip ettiğimiz kıymetlerin belirli bir seviyeye ulaşması durumunda uygulamanın bizi uyarması için alarm özelliğini kullanabiliyoruz.

Borsa Takibi İçin Mobil Uygulamalar

MetaTrader 4
MetaTrader 5
Foreks-Canlı Borsa, Döviz Kurları ve Altın

Bir cevap yazın