En Uygun İhtiyaç Kredisi

Birçok sebep ile her insanın zaman zaman nakit ihtiyacı olabilir. Aciliyeti olsun ya da olmasın nakit ihtiyaçlarını karşılamanın en bilinen yolu, bankalardan kredi çekmektir. Bankalar bazı zamanlar kampanya kapsamında İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları hakkında düşüşlere gidebilir ya da ödeme kolaylığı sağlayabilir. İlk 3 ay erteleme, esnek ödeme gibi seçenekler ile müşterilerine ihtiyaç kredisi olanakları verebilir. Fakat bu kampanyalar haricinde bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları birçok durumdan etkilenerek farklılık göstermektedir.

Bankalardan En uygun ihtiyaç kredisi verenin hangi banka olduğunu tespit etmek için araştırma yapmak gerekmektedir. Fakat şu unutulmamalıdır ki bankaların faiz oranları genel olarak kişiye özel de değişebilmektedir. Bankanın kredi verebilmesi için bazı kriterleri bulunmaktadır. Her şeyden önce herkesin bir kredi limiti vardır. Kredi çıkabilmesi için bu limitin dışına çıkılmaması gerekmektedir. Kredi limiti belirlenirken kişinin geliri göz önüne alınmaktadır. Kredi miktarının aylık ödeme planı, gelirin yarısından fazla olamaz. Bu sebeple kredi miktarı hesaplarken aylık ödeme planına bakarak ödemenin gelirinizin yarısından fazla olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca gelir dışında kişinin bankacılık geçmişi, düzenli ödemeleri de önemlidir. Faiz oranları bu kriterler ile belirlenen kredi notuna göre farklılık gösterebilmektedir. 

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

En uygun ihtiyaç kredisi hesaplayabilmek için faiz oranlarına bakılması gerekmektedir. Halkbank maaşını Halkbank’tan alan kişilere özel faiz oranı verebilmektedir. Bu nedenle eğer maaşınızı Halkbank’tan alıyorsanız bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Güncel olarak Halkbank faiz oranları % 1,25’ten başlamaktadır. Vade sayısı ihtiyaç kredisi için her bankada en fazla 60 ay olabilmektedir. Vade sayısı arttıkça faiz oranı da artmaktadır. Halkbank müşterilerine ödeme kolaylığı da sağlamaktadır. İster aylık olarak eşit taksitle, ister 3 ayda bir, ister esnek taksit oranları ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

60 ay vade ile En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Bu bankanın şu dönem için güncel faiz oranı % 1,35 civarındadır. Bu kişiden kişiye ve vade sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Bankaya gelir dışında teminatta verilebilmektedir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi olarak geçmektedir. Bu isim bazı bankalarda bu şekilde kullanılmaktadır.  

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

Güncel Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranlar % 1,35 şeklindedir. Banka şubelerinden ya da farklı kanallardan kredi başvurusu yapılma imkanı bulunmaktadır. Vakıfbank En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Devlet bankası olması faiz oranlarının daha uygun olmasına sebep olmaktadır. Vakıfbank kredi başvurusu için bankaya gitmenize gerek yok. Cep telefonunuz yardımıyla da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları kamu bankalarına göre biraz daha fazla olabilmektedir. Buna rağmen En uygun ihtiyaç kredisi veren özel bankalardan bir tanesi Akbank olmaktadır. Akbank kredi faiz oranları güncel olarak 1,71 civarındadır. Bu tutar kredi çekilecek miktar, kişinin kredi notu, vade sayısı gibi parametrelere göre farklılık gösterebilmektedir.  

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 

İş Bankası ihtiyaç kredileri kendi arasından birçok çeşide ayrılmaktadır. Fakat özel bir banka olarak uygun faiz oranı veren bir diğer banka da İş Bankası olmaktadır. İş Bankası güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları % 1,69 şeklindedir. Tabii ki bu kişiden kişiye ya da bazı kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu bankadan kredi çekebilmek için şube ziyareti yapabilir ya da çeşitli kanallar aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Bir cevap yazın