En Uygun Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Günümüz koşullarında ev sahibi olmak hiç kolay bir durum değildir. Ev satın alabilmek için çoğu insan krediye başvurmaktadır. Şu sıralar devlet bankaları konut kredisi faiz oranlarını bir hayli düşürdüler.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde indirim uygulayan bankalar arasında yer almaktadır. Devlet bankaları Eylül ayında 0,99 faiz oranları ile konut kredisi vermeye başladıktan sonra emlak sektörü bir hayli hareketlenmişti. Uzun yıllardır ev satışları Eylül ayındakindeki kadar yüksek rakamlara ulaşmamıştır. Hal böyle olunca bankalar konut kredilerindeki faiz oranlarını düşürmeye devam etti. Şuanda En Uygun Konut Kredisi veren birçok devlet ve özel banka bulunmaktadır.

Her Durum Faiz Oranlarını Etkiliyor

Bilindiği üzere faiz oranlarını etkileyen unsurlardan bir tanesi ülkenin içerisinde bulunduğu koşullardır. Bu koşullar ne kadar iyi olursa döviz kurlar, enflasyon ve faiz oranları insanların yüzünü o kadar güldürmektedir. Ülkemizde yaşanan olumlu koşullar Eylül ayında olduğu gibi Ekim ayında da konut satışlarında artış yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Böylece hem ekonomi hareketlenmiş hem de inşaat sektöründe istihdam oranları artmıştır.

Sıfır Konut Satışlarının Arttırılması

0,99 faiz oranları ile verilen konut kredilerinde daha çok ikinci el konutların satışlarında artış yaşanmıştır. Bu nedenle sıfır konutlarda da satışların artması sebebi ile kamu bankaları bu faiz oranlarını 0,79 oranlarına kadar düşürmüştür. Ülke ekonomisinde büyük bir risk olan sıfır konutların satışlarının bu sayede oldukça artması beklenmektedir. Bu nedenle bankalar bazı projeler ile anlaşma sağlamıştır. Bu anlaşmalı projelerden sıfır daire satın alacak olan müşterilere 0,99 değil, 0,79 faiz oranı uygulanacaktır. Üstelik 15 yıl bir başka deyişle 180 ay vadeli konur kredisi kullanma imkanı da sunulacaktır. Faiz oranlarının bu denli düşmesi ve konu kredilerin uzun vadeli olması aylık ödeme tutarlarının neredeyse kira bedelleri ile aynı olduğu görünmektedir. Bu nedenle birçok vatandaş kira ödemek yerine kendi evlerinin kredi borçlarını ödeyecektir.

Bütün bu koşullar çerçevesinde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası konut projeleri ile ilgili çalışmalar yaparak listeler yayınladılar. Daha önceli listede her il bulunmuyordu. Yeni listede oldukça fazla il seçeneği bulunmaktadır. Bu da birçok vatandaşın sıfır daire sahibi olacağını göstermektedir. Her bütçeye uygun konut seçeneklerinin bulunması vatandaşlara ev almak için çok büyük umut olmuştur.

Ziraat Bankası En Uygun Konut Kredisi

Ziraat Bankası kredi konusunda en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Bunun sebebi kredinin bu bankada daha kolay çıkması ve faiz oranları, ödeme koşullarının oldukça esnek olmasıdır. Diğer kamu bankalarına oranla bu sebepler ile Ziraat Bankası daha çok tercih edilmektedir. Ziraat Bankası anlaşmalı konut projelerine https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kampanyalar/anlasma-saglanan-firmalar linkinden erişebilirsiniz.

Vakıfbank En Uygun Konut Kredisi

Çok tercih edilen bankalardan bir tanesi de Vakıfbank olmaktadır. Vakıfbank’ta diğer kamu bankaları gibi 180 ay vade ve 0,79 faiz oranları ile anlaşmalı konutlardan sıfır daire alma imkanları sunmaktadır. Vakıfbank tarafından desteklenen anlaşmalı projeler için https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2676&Exc=4218 linkinden faydalanabilirsiniz.

Halk Bankası En Uygun Konut Kredisi

En Uygun Konut Kredileri ile ev sahibi yapan bir diğer banka da Halk Bankasıdır. Halk Bankası ile de 0,79 faiz oranları ile anlaşmalı projeler kapsamında ev sahibi olabilirsiniz. Anlaşmalı konut projeleri içerisinde her bütçeye uygun ev bulunmaktadır. Tamamlanan ve hemen teslim edilecek olan projeler de bu liste içerisinde yer almaktadır. Listeye https://www.halkbank.com.tr/19591-firma_katki_payli_konut linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın