Engellilere Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarının karşılanması için birçok insan bankalara kredi başvurusu yapmaktadır. Bu kişiler arasında engelli vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Birçok banka engelli vatandaşlara özel olarak kredi seçeneği sunmakta ve bazı kolaylıklar göstermektedir. Engellilere kredi desteği veren bankalar ve ayrıntıları şu şekildedir.

Ziraat Bankası Engelsiz Kredi

Ziraat Bankası engelli vatandaşlara sunduğu kredi imkanını engelsiz kredi olarak adlandırmaktadır. Engelsiz kredi kapsamında engelli vatandaşların ticari faaliyetleri için destekte bulunulmaktadır. Engelli vatandaşlar dışında bu paketten engelli vatandaşlara iş fırsatı sunan firmalar da yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası Engelsiz kredinin özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Krediler 60 aya kadar vade yapılabilmektedir.
  • Kredi faizlerinde uygun seçenekler sunulmaktadır.
  • Bankacılık işlemleri için özel indirimler uygulanmaktadır.
  • Bireysel emeklilik planı teklifleri sunulmaktadır.
  • Engelsiz kredi için Ziraat Bankası şubeleri ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Engelsiz Bankacılık

Yapı kredi Bankası da Ziraat Bankası gibi engelli vatandaşlar için uyguladıkları hizmetleri Engelsiz Bankacılık olarak adlandırmaktadır. Engelsiz Bankacılık hizmetleri ile yalnızca uygun faizli kredi verilmemekte, farklı bankacılık işlemleri için de özel indirim ve kampanyalar sunulmaktadır.

PTT Engelli Kredisi

PTT’de engelli vatandaşlara özel kredi seçenekleri sunmaktadır. şartları taşıyan engelli vatandaşlara uygun faizli kredi hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için engelli sağlık kurulu raporunun PTT’ye teslim edilmesi gerekmektedir. ayrıca engelli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşlara ayrıcalıklı farklı hizmetler de verilmektedir.

Aktifbank Engelli Kredisi

Aktifbank da engelliler için öze kredi kullandırmaktadır. Bu krediden yararlanabilmek için engelli vatandaşların düzenli gelirinin bulunması gerekmektedir. internet üzerinden başvuru alan bu banka 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Engelli Kredisi Almanın Şartları

Her vatandaş için olduğu gibi engelli vatandaşlar için de kredi almak için bazı koşulları karşılıyor olmaları gerekmektedir. engelli vatandaşların kredi alabilmesi için aşağıdaki koşulları yerine getiriyor olması gerekmektedir.

  • Düzenli bir gelir olması gerekmektedir. Ayrıca bu gelirin belgesi olması gerekmektedir. Düzenli geliri olmayan kişilere hiçbir banka kredi vermemektedir. Bunun sebebi kredinin geri öderken kişinin karşılaşacağı zorluktur. Aylık ödemelerin yerine getirilebilmesi için düzenli bir gelirin olması gerekmektedir.
  • Maaş üzerine herhangi bir haciz olmaması gerekmektedir. Bu da geri ödemede zorluk yaşamamak için gereklidir.
  • Zihinsel engeli olan vatandaşlara kredi verilmemektedir. Zihinsel engeli olan vatandaşların para kullanmak için gerekli zihniyete sahip olmamaları, farklı kişiler tarafından paralarının kullanılacağı düşüncesi ile onlara kredi verilmemektedir.
  • Kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Her sağlıklı insan, bir engelli adayıdır.

Bir cevap yazın