Güvenli Online Alışverişte Sanal Kart Dönemi

Çoğunlukla internet alışveriş yapmayı tereddütlü haline getiren durumların başında güvenlik meselesi gelir. Özellikle kredi kartı bilgilerini vermek istemeyenlerin online alışverişi sakıncalı bulduğu da araştırmalarla ortaya çıkmış bir durumdur. Çok daha güvenli bir şekilde hızlı ve pratik kullanımla online alışveriş yapılabilmesi ise artık mümkün. Ön ödemeli yapıya sahip olan sanal kartlarla istediğiniz ürünün alımını anında yapabilir, hiçbir bekleme süresi olmadan zahmetsiz bir şekilde isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Başta Paykasa olmak üzere Otopay, Astropay, Cashixir gibi ön ödemeli sanal kartlarla online alışveriş yapabilmek artık çok daha güvenli. İnternet üzerinden alınabilen ön ödemeli sanal kartlarla günlük olarak alışveriş yapabilir, çeşitli avantajlar yakalanır ve tüm tehlikelerden de korunma sağlayabilirsiniz.

Ön Ödemeli Sanal Kart Alımı

İşlemlerin tamamı online bir şekilde yapılırken kişiye ait herhangi bir kişisel verinin verilmesine de gerek yoktur. Son derece güvenli kullanım sağlayan ön ödemeli sanal kartlar için yalnızca ödeme yapılması yeterlidir. Bununla birlikte farklı bakiyelere sahip kartlardan alım yapılır. Birden fazla kart alımı da söz konusu olabileceği gibi tutarların çok daha yüksek tutulması da mümkündür. Paykasa özelinde 50 Euro, 100 Euro, 200 Euro değerinde kartlar var olurken Otopay ve Astropay için Dolar geçerlidir. Alım işlemleri sonrasında kartın şifresi yeterli olmaktadır. Ayrıca kart alımlarında üyelik ya da başvuru form durumu olmayacağı gibi, isteyen herkesin satın alabilir.

Kişisel olma özelliğine sahip olmamasından ötürü hiçbir veriye sahip olan kartın içindeki bakiyenin tamamı istenilen şekilde kullanılabilir. Tek bir alışveriş özelinde kullanılabileceği gibi farklı günlerde yapılacak alışverişlerde de geçerliliği vardır. Kart alımı ile ilgili herhangi bir sorun olmayacağı gibi kartın farklı kişilere hediye edilmesi de söz konusudur.

Ön Ödemeli Sanal Kart Kullanımı

Binlerle ifade edilen internet sitelerinde geçerli olan Paykasa, Astropay, Otopay gibi ön ödemeli sanal kartların kullanımı da son derece kolaydır. Kartın geçerli olduğu internet sitesinde alışveriş ürünlerinin belirlenmesinin ardından ödeme bölümünde ön ödemeli sanal kart seçilir. Ardından kartın kullanımı için gerekli olan pin kodu belirtilen yere girilir. Bunun haricinde kart ya da kart sahibi hakkında hiçbir bilgiye gerek yoktur. İşlemlerin yapılması saniyeler içinde tamamlanırken bakiye kadar harcamaya olanak tanınır. Bu sayede kişinin gereksiz yere borçlanması ya da taksit seçenekleri de ortadan kalkar. İleriye dönük borç yapmak istemeyenlerin de tercihi haline gelen ön ödemeli sanal kartların kullanımları tahmin edilenden çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Ön Ödemeli Sanal Kart Avantajları

Hiçbir bankaya bağlı olmamasından dolayı işlemler kısa süre içinde sonuçlanır. Ayrıca kart ücreti, işlem ücreti, ürün ücreti gibi kesintilerde yoktur. Yalnızca alınan ürünün ücreti kadarı bir ödeme yapılırken istenilen ürünlerin ya da hizmetlerin alımlarında 7/24 kullanım imkânı vardır. Tüm bu avantajların yanı sıra, istenilen zamanda nakit ihtiyaçların karşılanması da söz konusudur. Herhangi bir saat diliminde nakit ihtiyacın ortaya çıkması durumunda hemen internet üzerinden ön ödemeli sanal kart bozdurma işlemleri yapılabilir. Dakikalar içinde gerçekleşecek bozdurma işlemiyle kart içindeki bakiyenin hesaplanması, güncel döviz kuruna göre çevrilmesi ve kişinin belirttiği hesaba aktarılması gerçekleşir. Böylelikle kartın bakiyesinin nakit alınması da ihtimal dahilindedir. Herkes tarafından kullanılabilecek kart

Bir cevap yazın