İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kısa vadeli ve düşük tutarlı nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere çekilen krediye İhtiyaç Kredisi denilmektedir. Düğün, eğitim, bayram, tatil ve benzeri birçok ihtiyaç için kredi çekilebilmektedir. İhtiyaç kredisi ile birçok acil gereksinim giderilmektedir. Vatandaşların en çok başvuruda bulunduğu kredi türü ihtiyaç kredisidir.

Bankalar zaman zaman o dönemin ihtiyaç analizlerini gerçekleştirerek, o ihtiyaçlara uygun şekilde kredi kampanyaları yapabilmektedir. İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Ayrıca başvuran kişinin kredi notu da faiz oranlarının belirlenmesinde oldukça önemlidir. Kredi notu kişinin bankacılık geçmişi ve düzenli geliri olup olmadığı konusunda değişen bir nottur. Kredi notu yüksek olan müşterilere banka daha fazla güveneceği için faiz oranlarını daha az tutabilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce bankalar ile görüşebilir ve size verilen en uygun faiz oranını değerlendirebilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları güncel olarak %1,35 civarındadır. Bu banka bu kredi türünü 60 aya kadar vade yapabilmektedir. Kamu personellerine, özel sektör çalışanlarına ve emeklilere bu faiz oranı ile kredi verilmektedir. İhtiyaç kredisine başvuru yapabilmek için bankaya gitmeye gerek yoktur.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalarda şubelere gelmeden kredi başvurusu alabilmekte hatta bazı durumlarda krediyi hesaba direk aktarabilmektedir. Cep telefonu ile Vakıfbank ihtiyaç kredisini başvuruda bulunmak için KREDİ, TC KİMLİK NUMARASI, AYLIK GELİR yazarak 5724’e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir. Örnek verecek olursak KREDİ 12345678990 3500 yazılıp 5724’e gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca kredi aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz, 3 ayda bir, son taksit balon, değişken taksitli şeklinde de ayarlanabilmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bireysel ihtiyaçların karşılanması için Ziraat Bankası da 60 aya kadar vade sayıları sunarak, tüketici kredisi verebilmektedir. Ziraat Bankası güncel faiz oranı 1,35 civarındadır. Bu oran banka müşterisinin durumuna göre farklılık da gösterebilmektedir. Ödeme seçeneklerinde esnek yapılı davranılmaktadır. Bu bankada tüketici kredisi başvurusu sırasında maddi ya da şahsi olarak teminat alınabilmektedir. Ayrıca kredi kullanan kişilere hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi başvuruları Ziraat Bankası şubelerinden, web sitesinden, ziraat mobil uygulamasından, internet şubesinden, ATM’den ve çağrı merkezinden yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredisi Bankası bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları vade sayısına göre farklılık göstermektedir. En fazla yapılabilecek vade sayısı 60 ay olmaktadır. 60 ay ödenecek olan bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı ise %1,48 ile %1,68 şeklinde değişiklik göstermektedir. Yapı Kredi Bankası müşterisi olanlar bireysel internet şubesi, yapı kredi mobil kanalları ile başvuru yapabilmektedir. Müşteri olmayanlar web sitesi üzerinden Hemen Başvur butonuna basarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Bireysel boşluk TC Kimlik Numarası boşluk Aylık Gelir yazılarak 4411’e kısa mesaj gönderildiğinde de bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Örnek verecek olursak Bireysel 12345678990 3500 şeklinde yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz.

Halk Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank müşterilerine özel faiz oranları ile ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Örneğin maaşını Halkbank’tan alan kişiler için şuanda güncel kampanya bulunmaktadır. Bu müşterilerin kredi faiz oranları %1,25’ten başlamaktadır. Vade sayısı ise diğer bankalarda da olduğu gibi 60 aya kadar olabilmektedir. Ayrıca HalkBank kredi ödemeleri aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli olarak yapılabilmektedir. Halbank ihtiyaç kredisi başvurusu için KREDİ TÜRÜ boşluk TC Kimlik Numarası boşluk AYLIK GELİR boşluk KREDİ MİKTARI yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderilebilir.

Bir cevap yazın