Kart Aidatı Almayan Bankalar

Kart aidatı konusunda birçok kullanıcı aslında bilgi sahibi bile değildir. Ancak yılda bir kez alınan bu aidatları ekstreler incelendiği zaman ortaya çıkar ve aslında ilk sözleşme yapılırken dikkat edilmediği için razı olunarak devam edilir. Bankalar ile hesap açılışında ya da kredi kartı için sözleşmeler imzalanırken ya da sözleşme yenilenirken telefon bankacılığı esnasında oldu bittiye getirilerek onaylanan birçok işlemi yaşamışsınızdır.Bunları yaşamamak adına dikkatli olmak gereklidir. Bu makalemizde kart aidatı konusunu ele alacağız. Kar aidatı almayan bankalar hangileri ona göz atacağız

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar Hangileridir?

Aslında bankacılık mevzuatına göre herkesin bilmesi gereken ince ayrıntının bankaların müşterilerine mutlaka aidatsız kredi kartı sunması gerektiğidir. Aslında bu bir zorunluluktur. Ancak tüketiciler tarafından bilinmez. Aidatsız kredi kartı aidatlı kredi kartına göre daha düşük avantajlara sahip olsa da yıllık kart aidatının olmaması önemlidir. Aidatsız bir kredi kartını mı yoksa aidat ödeyerek daha fazla avantaj istediğinize karar vermek sizin elinizdedir. Bu kararı sözleşme imzalamadan önce vermeli ona göre kart seçimi yapmalısınız. Kart almış olmak için kart almayın. Tüm kredi kartı ürünlerini karşılaştırarak seçim yaparsanız kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Birçok banka aidat almadan bu hizmeti veriyor. İşte kart aidatı almayan bankalar ve kartları;

  • Enpara.com kredi kartı birçok avantajı ile aidatsız en iyi kredi kartlarından biridir. Birçok alışveriş mağazasnda geçerli olan kart aynı zamanda taksit sayısı açısından da birçok kredi kartından daha avantajlıdır.
  • Kuveyt Türk kredi kartı da aidatsız kredi kartlarından biridir. Taksit imkanı diğer kredi kartlarına göre kısıtlı olsa da tercih edilebilir bir kredi kartıdır.
  • Türkiye İş Bankasının Maksimum aidatsız kartı maksi puan biriktiremeseniz de aidat ödemeyecek olmanız önemli bir ayrıntı değil mi?
  • Akbank Free Kart
  • Garanti Bankası Bonus Flexi kartı
  • Halk Bank Halk Kart : Taksit ve diğer imkanları kısıtlı olsa da en çok tercih edilen kartlardan biridir.
  • QNB Finansbank: Cardfinans Fix : Aidat almamanın yanında taksit ertelemesi de bulunuyor.

Bankalar Kredi Kartları İçin Yıllık Ücret Alabilir mi?

Bankalar mevzuata göre aslında sözleşmeye ekledikleri her şey için ücret talep edebilirler. Ancak sizin sözleşmeyi imzalarken okumanız ve bu ayrıntıları sormanız önemlidir. Dikkat ettiğiniz her ayrıntı sayesinde birçok avantaj sağlayabilirsiniz. Avantajın yanı sıra aidatsız bir kredi kartına da sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın