Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyenler Konut Kredisi Faiz Oranları hakkında sürekli bilgi almakta ve bu oranları takip etmektedir. Son dönemlerde konut kredi faiz oranlarında oldukça düşük faiz oranları uygulanmış ve emlak sektöründe uzun yıllardır yaşanmayan kadar konut satışı yaşanmıştır.

Özellikle devlet bankaları konut kredisi faiz oranlarını bir hayli düşürmüştür. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank konut kredisi faiz oranları 0,99 faiz oranı ile verilmiş ve çok sayıda vatandaş Eylül ayında bu imkandan faydalanmıştır. Bu konut satışlarının genel olarak ikinci el ev olması sebebi ile devlet bankaları bazı konut projeleri ile anlaşma yoluna gitmiştir. Bu anlaşmalı projelerden sıfır konu almak isteyen vatandaşlara güncel olarak konut kredisi faiz oranı devlet bankalar için 0,79 olmuştur. Kamu bankalarındaki durum böyleyken, sizler için özel bankaların konut kredisi faiz oranları hakkında da araştırma yaptık.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası ile çalışan ve buradan konut kredisi çekmek isteyen vatandaş için güncel faiz oranı %1,17 civarındadır. Konut kredileri 120 aya kadar vade yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankasından konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler web sitesinden, internet bankacılığından ya da mobil şubeden başvuruda bulunabilirler. Dileyen şubelere giderek ayrıntılı bilgi alarak da başvuru da bulunabilirler. Bu bankanın konut kredi tutarı ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadardır. Bu nedenle ev alabilmek için bir miktar peşinatınızın olması gerekmektedir.

Konut kredisinin bittiği dönemdeki yaşın en fazla 70 olması gerekmektedir. Taksit ödemeleri istenilen tutarlarda ve dönemlerde yapılabilmektedir. Kredi erken kapatıldığında indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yatırım amaçlı ev almak isteyenlerin eğer tek kişi olarak konut almaya güçleri yetmiyor ise iki kişi ortak olarak da krediden faydalanabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank konut kredisi faiz oranları %1,17’den başlamaktadır. Sabit faizli konut kredisi, indirimli konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, peşinatsız konut kredisi, yeni evim konut kredisi, dönemsel ödemeleri konut kredisi ve artan ödemeli konut kredisi seçenekleri bulunmaktadır. Akbank en yakın şubeye giderek hangi konut kredisinin size daha uygun olduğu konusunda bilgi sahibi olabilir ve başvuru da bulunabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası konut kredisi kapsamında birçok seçeneği bulunmaktadır. Ev kredisi, her şey dahil ev kredisi, evden eve ev kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, ev yapım ya da tamamlama kredisi, yabancılara özel ev kredisi ve tüketici destek ev kredisi seçenekleri bulunmaktadır. Bütün bu konut kredilerinin özellikleri birbirinden farklıdır. Size en uygun olan ev kredisini bulabilmek için en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ya da internet aracılığı ile resmi web sitesinden çok daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Web sitesinden anında kredi faiz oranları hakkında bilgi alabilirken ön başvuru da yapabilirsiniz. Kredi notu ve aylık gelir bilgisi ile ön değerlendirme işlemi tamamlanmaktadır. Ön değerlendirme olumlu olduğu taktirde ekspertiz devreye girmektedir. Ekspertiz satın alınmak istenen evi değerlendirecektir. Bunun için o evin tapu belgesinin sisteme yüklenmesi yeterlidir. Ekspertiz raporu da size e-mail ile kısa sürede gelecektir.

Ekspertiz sonucunda da gerekli belgeler ile birlikte şubeye giderek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İpotek işlemleri için tapu dairelerinden randevu alınması gerekmektedir. Tarih ve saat bilgisi bankaya verildiğinde o tarih ve saatte yetkili personel tapu dairesine gelmektedir. Tapu işlemlerinden önce kredi sözleşmesi ve ödeme planlarının imzalanması gerekmektedir. Bütün bu işlemlerden sonra kredi miktarı dilediğiniz hesaba aktarılmaktadır.

Hemen En Uygun Konut Kredisi konu başlıklı yazımıza göz atın!

Bir cevap yazın