Miles & Smiles Kredi Kartı Başvurusu

Miles and Smiles kredi kartı, Türk Hava Yolları’nın özel yolcuları için sunduğu bir kredi kartı hizmetidir. Bu programdan yararlanmak için öncelikle üye olunması gereklidir. Üyelik şartları ise şu şekildedir:

 • 2 yaş ve üzeri olmak,
 • Özel yolcu programlarının ilgili devlet yasaları ile serbest kılındığı bir ülkede yaşıyor olmak,
 • Gerçek kişi statüsünde olmak (tüzel kişiler ya da gruplar programa üye olamazlar),

Programa üye olacak kişi bir kişi olmalıdır. Grup halinde ortak başvuru yapılamaz. Üye olmak için, üyelik formunun doldurulması gereklidir. Üyelik başvurusunda bulunan kişilerin her biri detaylı değerlendirmeden geçer. Türk Hava Yolları, herhangi bir neden göstermeksizin üyelik başvurusunda bulunan kişilerin başvurularını reddetme hakkına sahiptir.

Son yıllarda Miles and Smiles kredi kartına başvuru için bazı bankalar ile anlaşan Türk Hava Yolları, bankaların resmi web siteleri üzerinden doldurulan üyelik formları ile başvurular almaya başlamıştır. Dilerseniz Garanti BBVA bankasının resmi web sitesi üzerinden Miles and Smiles kredi kartı başvurusu yapabilir, ayrıcalıklar ile dolu dünyaya siz de adım atabilirsiniz.

Miles and Smiles Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA bankasının resmi web sitesinden başvuru yapabileceğiniz gibi Miles & Smiles resmi web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Sitede yer alan kredi kartları linkine tıklayın ve kredi kartı karşılaştırma sekmesine basın. Daha sonra karşınıza gelecek olan Miles & Smiles kredi kartı başvurusuna tıklayın. Başvuru formu üzerinde yer alan TC kimlik numarası ile telefon numarası gibi bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurun. En son kişisel verilerin korunması kanununu onayladığınızda başvuru sürecini tamamlamış olacaksınız.

Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra başvurunuzun onaylandığı bilgisi tarafınıza iletilecektir. Daha sonra adresinize Miles & Smiles Mastercard ve Miles & Smiles American Express olmak üzere iki farklı kart gelecektir. Ayrıca isterseniz ek olarak Miles & Smiles Platinum kredi kartına da başvuru yapabilirsiniz. Limitinizi 5.000 TL ve altında belirlerseniz, Miles & Smiles Gold kredi kartı sahibi de olabilirsiniz.

Miles & Smiles Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Miles & Smiles kredi kartı, Türk Hava Yolları iş birliği kapsamında oluşturulan bir hizmettir. Hizmetten yararlanan müşteriler, programa ortak olan firmalar ile gerçekleştirdikleri uçuşlar ve yaptıkları harcamalar sonucu mil kazanmış olurlar. Kazanılan millerin zamanla birikmesi ile birlikte hem program ortağı olan hava yolu firmalarından hem de Türk Hava Yolları’ndan ödül bilet kazanma hakkı doğar. Eğer istenirse, refakatçi bileti satın alınması için miller kullanılabilir ya da ücretsiz kabin yükseltme ayrıcalığından faydalanılabilir. Tüm bu avantajları kısaca açıklamak istersek;

Ekstra Bagaj Hakkı

Miles & Smiles programına üye olan kişiler, üyelik statülerine bağlı olmak üzere ücretsiz bagaj hakkına sahip olmaktadır.

Özel Yolcu Salonu

Miles & Smiles programına üye olan yolcular, ekonomi sınıfında dahi uçsalar özel yolcu salonlarında bekleyebilir ve sıra beklemeksizin check-in yapabilirler.

Bilet Ödülü

Miles & Smiles programından kazanılan bilet ödülleri, refakatçi bileti ile kabin yükleme gibi farklı fırsatlara sahiptir. Ödül biletleri, limitli yer kapasiteli ve yer garantili olmak üzere ikiye ayrılır. Limitli yer kapasiteli olan biletler için belirli bir kontenjan daha önceden belirlenmiştir. Yer garantili olan biletler için ise hiçbir kontenjan bulunmaz. Ödüllü biletler 1 sene süre ile geçerlidir. Ancak devredilemez, ödeme olarak geri alınamaz ya da açık bilet olarak düzenlenemez.

Ücretsiz Upgrade

Kabin yükseltme kavramı, upgrade anlamına gelir. Miles & Smiles programı üyeliği ile ücretsiz olarak kabin yükseltebilir ve bu işlem için hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan business class ile uçma hakkı elde edebilirsiniz.

Miles & Smiles Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Garanti Bankası’nın Miles & Smiles kapsamında kredi kartı çeşitleri ile sağladığı avantajlar ayrılmış durumdadır. Bunlar;

 • Miles & Smiles Gold,
 • Miles & Smiles Platinum,
 • Miles & Smiles Prive,
 • Miles & Smiles Özel Bankacılık,
 • Miles & Smiles Business,
 • Miles & Smiles Sanal Kredi Kartı’dır.

Miles & Smiles Gold Kredi Kartı Özellikleri

Miles & Smiles Gold kredi kartı ile yapılan tüm alışverişlerinizde mil kazanabilirsiniz. Ayrıca Türk Hava Yolları satış ofislerinden, www.thy.com.tr web sitesinden ya da 444 0 849 no’lu telefon numarasından aldığınız her uçak biletinde 1 TL için 1 mil kazanırsınız. Öte yandan aldığınız tüm biletlerinizi 6 aya kadar taksitlendirme imkanını kullanabilirsiniz.

Biriktirdiğiniz millerinizi statü millerine çevirdiğinizde özel yolcu programında bir üst seviyeye geçebilir, alışverişleriniz esnasında çok daha fazla mil kazanabilirsiniz. Miles & Smiles Gold kredi kartına başvuru yapmak için www.milesandsmilesgaranti.com adresinden giriş yapabilirsiniz. Başvuru için TC kimlik numaranız ve telefon numaranız yeterli olmaktadır.

Miles & Smiles Platinum Kredi Kartı

Miles & Smiles Platinum kredi kartının Miles & Smiles Gold kredi kartından tek farkı seyahat sigortaları ve diğer sigorta ürünler için 50.000 Euro’ya kadar güvence sağlamasıdır. Diğer tüm özellikleri Miles & Smiles Gold kredi kartı ile aynıdır.

Miles & Smiles Prive Kredi Kartı

Miles & Smiles Platinum ile aynı özelliklere sahip kredi kartıdır.

Miles & Smiles Business

Miles & Smiles Business kredi kartı kullanan kişiler yaptıkları tüm alışverişler üzerinden mil kazanırlar. Ancak otel, restoran ve seyahat acentelerinden yapılan harcamalara 2 kat daha fazla mil imkanı sağlar. Eğer üyelik kartının seviyesi Classic Plus ise %25; elite ya da elite plus ise %50 daha fazla mil imkanı sunar. Bunların dışındaki tüm özellikleri diğer kredi kartları ile aynı özelliktedir.

Miles & Smiles Sanal Kart

Miles & Smiles Sanal kart, internet üzerinde daha güvenli alışveriş yapabilmek için önemli kartlardan biridir. Sanal kart ile kazanılan tüm miller, Miles & Smiles kredi kartına aktarılabilir. Sanal kart ile yurt dışında yapılan alışverişlerde, Dolar ya da Euro cinsinden ödeme yapılabildiği gibi TL üzerinden de ödeme yapılabilir. Sanal kredi kartı kullanılırken, internet bankacılığı üzerinden istenildiği oranda limit yükseltilebilir.

Miles & Smiles ile Garanti Bankası Kredi Kartı Arasındaki Farklar

Miles & Smiles ile Garanti Bankası kredi kartları arasındaki temel farklar şu şekilde açıklanabilir:

 • Eğer Miles & Smiles üyeliğiniz yoksa, Garanti Bankası kredi kartına başvuru yaptığınız anda dilerseniz direkt olarak yolcu programı üyeliğiniz başlatılabilir
 • Miles & Smiles temelde bir yolcu programı kartıdır. Her bir uçuşunuzda mil kazanabilir, kazandığınız bu miller ile yeniden bilet alarak uçmaya devam edebilirsiniz. Uçak bileti dışında değerlendirmek istediğiniz zaman ise anlaşmalı mağazalar üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Garanti Bankası kredi kartları sayesinde havalimanlarında kullanabileceğiniz sigorta hizmetleri, asistan hizmetleri ya da seyahat hizmetleri gibi tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Miles & Smiles Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

Garanti BBVA resmi internet sitesini tıklayın. Başvuru formuna telefon numaranızı, TC kimlik numaranızı, tercih ettiğiniz kart türünü girin. En son kutuda gördüğünüz karakterleri de girdikten sonra hemen başvur seçeneğine tıklayın.

Bir cevap yazın