Vakıfbank Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank müşterisi olan ya da olmayan, Vakıfbank’a ulaşmak isteyen herkes birçok kanal ile banka müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilmektedir. Telefon bankacılığı kanalı ile haftanın 7 günü ve günün 24 saati müşteri temsilcilerine ulaşmanı mümkündür.

Vakıfbank Telefon Bankacılığına bağlandığınız ilk anda sizden müşteri numaranız, kart numaranız ya da TC Kimlik numaranız istenmektedir. Bu bilgiler müşteri temsilcisinin önüne size özel bilgilerin gelmesi açısından önemlidir. Böylece zamandan tasarruf edilmektedir. Ayrıca şifre kullanarak da bankacılık işlemlerinden daha kolay bir şekilde faydalanılmaktadır. Vakıfbank telefon bankacılığından engelli müşterilere özel olarak hazırlanan bir sesli yanıt sisteminin tuşlama süresi arttırılmıştır. Bu durum ile özellikle engelli müşterilerin telefon bankacılığına daha kolay bir şekilde bağlanmaları sağlanmıştır. Ayrıca işitme engeli bulunan müşteriler için de canlı destek bildirimi hizmeti bulunmaktadır.

Canlı destek hizmetinden birçok konuda yardım alınabilmekte ve kayıp, çalıntı gibi bildirimlerde yapılabilmektedir. Canlı destek hizmetinden faydalanabilmek için Vakıfbank resmi web sitesine girilmesi ve ana sayfada sağ köşede bulunan ikona tıklanılması gerekmektedir. Vakıfbank Müşteri hizmetlerine ülkemiz içerisinden 0850 222 0 724 nolu telefon numarasından, yurt dışından ise 0090 850 222 0 724 nolu telefon numarasından istediğiniz her anda ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Telefon Bankacılığı ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Vakıfbank telefon bankacılığı aracılığı ile şu işlemler gerçekleştirilmektedir.

Kredi Kartı İşlemleri Menüsü

Kredi kartı ile ilgili işlemler için 2 numaralı tuşa basmak gerekmektedir. Bu menüden; kredi kartı ödemesi yapılmakta, kredi kartı ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verilebilmekte, kart ödemeleri hem Türk Lirası hem de Amerikan Doları ile yapılabilmektedir. Kredi kartı borç bilgilerini bu menü sayesinde e-mail olarak gönderilmesi sağlayabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı limit değişikliği, kredi kartı başvurusu, başvuruların sorgulanması işlemlerini de kredi kartı işlemleri menüsünden gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık ve Yatırım İşlemleri Menüsü

Bankacılık işlemlerinden faydalanabilmek için 3 numaralı tuşa basılması gerekmektedir. Bu menüden banka kartlarınızın hesap bakiyenizi öğrenebilir, hesap hareketlerinizi öğrenebilir, son dönemlerdeki hesap hareketleriniz hakkında e-mail atılmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bu menüden fatura, bağış gibi ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu menüden yatırım işlemlerinizi de gerçekleştirebilir, yatırım fonu, döviz, altın gibi hesaplarınızdan alış ve satış işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi faiz oranları hakkında bilgi alabilmek için de yine bu menüden yararlanmanız gerekmektedir.

Şifre ve Güvenlik Ayarları Düzenleme Menüsü

Şifre ve kampanya işlemleri için 4 numaralı tuşa basılması gerekmektedir. Bu menüden kredi kartlarının kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı, telefon bankacılığı, internet bankacılığı, bankomat kart, anahtar şifre ve cep şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca vadeli mevduat faiz oranları, döviz kur bilgileri hakkında da bu menüden bilgi alabilirsiniz.

Başvuru ve Sigorta İşlemleri Menüsü

Başvuru ve sigorta işlemleri için 5 numaralı tuşa basılması gerekmektedir. Bu menüden kredi kartı başvurusu yapılabilmekte ve başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca bireysel kredi, sigorta başvuruları da gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet, Mobil ve ATM İşlemleri Menüsü

İnternet, mobil ve ATM işlemleri için 6 numaralı tuşa basmanız gerekmektedir. Bu menüden internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM işlemleri ile ilgili işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

POS ve Üye İşyeri İşlemleri Menüsü

POS ve üye işleri işlemleri menüsü için 7 numaralı tuşa basmanız gerekmektedir. Bu menüden POS destek ve arıza bildirimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca üye işlemleri için hesap, mutabakat ve benzeri taleplerinizi iletebilirsiniz.

Telefon bankacılığı ile yapacağınız görüşmeler eğer sabit bir hattan arama yapılıyor ise şehir içi tarifeden, cep telefonu ile yapılan aramalarda GSM operatörünün tarifesi uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın