Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası müşterisi olun ya da olmayın Yapı Kredi Bankası ile birçok işleminizi Bireysel Müşteri İletişim Merkezi kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerine ulaşmanız için 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarını aramanız gerekmektedir.

Böylece banka şubelerine gitmeden birçok bankacılık işlemlerinizi telefon ile halledebilirsiniz. Ülkemiz sınırları içerisinde bu iki numara ile Yapı Kredi Bankası’na ulaşılabilirken, yurt dışından yalnızca 0850 ile başlayan numaradan ulaşılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri 7 gün 24 saat uzman bir ekip tarafından hizmet vermektedir. Bu telefon numaraları hangi GSM operatöründen aranırsa aransın, aynı operatör aranmış gibi ücret kesilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

Yapı Kredi Bankası Müşteri hizmetlerinde sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Aradığınızda telesekreterin yönlendirmelerinden sonra hangi işlemi yapmak istiyorsanız o işlemi söylemeniz yeterlidir. Müşteri temsilcileri aracılığı ile şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Hesaplarınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • Kredi kartınız ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Türk Lirası hesaplarınız arasında para aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Döviz, repo, borsa gibi yatırım araçları hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Ses tanıma sistemini kullanarak gerçek zamanlı döviz kuru, gerçek zamanlı hisse senedi, repo faiz oranları, yerli ve yabancı para değerlerinden vadeli mevduat faiz oranları ve yatırım fonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müşteri temsilcileri ile daha hızlı işlem gerçekleştirebilmek için Tek Şifre alınması gerekmektedir. Bu şifreyi Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden, mobil uygulamadan, internet bankacılığından alabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerini aradığınızda buradan da şifre alabilirsiniz. İnternet bankacılık sistemini kullanıyor iseniz şifre almak çok basittir. Ayarlar bölümünden güvenlik ayarları menüsüne girerek ardından internet mobil şube be müşteri iletişim merkezi giriş durumu işlemlerini gerçekleştirerek şifre alabilirsiniz. Bu işlemden sonra Müşteri İletişim Merkezi kanalını rahatlıkla 7 gün 24 saat kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Whatsapp Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası yalnızca telefon ile hizmet vermemekte, aynı zamanda whatsapp üzerinden de müşteri ile iletişime geçmektedir. Bilindiği üzere whatsapp son dönemlerin en popüler mobil uygulamasıdır. Öyle ki whatsapp hayatımıza girdiği andan itibaren kısa mesaj tarih oldu bile diyebiliriz. İnsanlar genel olarak iletişimlerini bu mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca Yapı Kredi Bankası da müşterileri ile whatsapp mobil uygulaması üzerinden görüşme imkanı sağlamış.

Mobil cihazlarınız vasıtası ile dilediğiniz zamanda Yapı Kredi Bankası’na mesaj olarak whatsapp üzerinden taleplerinizi iletebilir, hizmet ve ürünler ile ilgili destek alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ile whatsaap üzerinden iletişime geçebilmek için 0850 222 0 444 telefon numarasını kullanmanız gerekmektedir. Bu telefon numarasını telefon rehberinize kaydettikten sonra artık Yapı Kredi Bankası müşteri temsilcilerine ulaşabilir ve görüşme sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Yapı Kredi Mobil Bankacılık aracılığı ile de whatsaap profiline ulaşmak mümkün. Mobil uygulama içerisindeki iletişim menüsüne tıklayarak Yapı Kredi’ye Whatsapp ile yaz butonuna bastığınızda mobil uygulama sizi whatsapp uygulamanıza yönlendirecektir.

Görüldüğü üzere Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcilerine bağlanmak ve destek almak çok kolay. İster telefon bankacılığı, ister mobil uygulama yolu ile Yapı Kredi Bankası çağrı merkezine ulaşabilir ve hem ürünler hakkında bilgi alabilir hem de yaşadığınız sıkıntılar ile ilgili teknik destek alabilirsiniz. Bu kanallar aracılığı ile yapabileceğiniz birçok bankacılık işlemi bulunmaktadır. Artık bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için banka şubelerine gitmenize gerek yok. Bu bakımdan hem zamandan hem mekandan tasarruf ederek her türlü probleminizi çözebilirsiniz.

Hemen Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri konu başlıklı yazımıza göz atın!

Bir cevap yazın