Yeni Kredi Kartı Alma

Kredi Kartı, çalınma riskinin yüksek olması nedeni ile üzerinde sürekli yüksek miktarda nakit para taşımak istemeyen kişilere hitap eden kredi kartı ürünleri yine senetle alışveriş yapmak yerine daha kolay bir şekilde taksitli alışveriş yapmak isteyen kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Peki, yeni kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi kartı kullanım oranı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle de son yıllarda kredi kartı üye işyeri sayısının artması ile pek çok kampanya ve avantaj sunulmaya başlanması kredi kartı başvurusu yapan kişi sayısının da artmasını sağlıyor.

Online Kredi Kartı Başvurusu

En kolay kredi kartı başvuru yöntemi hiç şüphesiz internetten online kredi kartı başvurusu yapılmasıdır. İnternetten kredi kartı almak isteyen kişilerin almak istedikleri kartın sahip olduğu bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı bölümüne giriş yaptıktan sonra sitede yer alan online kredi kartı başvuru formu linkini tıklamaları yeterli olacaktır.Bu Linki tıklamanız durumunda kredi kartı başvuru formu karşınıza gelecek olup, kimlik numarası, adres bilgileri ve aylık gelir bilgileri gibi bilgileri girerek kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu ekranda gelen tüm alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız çok önemlidir. Çünkü hatalı ya da eksik beyanınız bulunması durumunda banka kredi kartı için ön onay verse dahi sonradan bu başvuruyu iptal etme hakkına sahiptir.

Özellikle de pek çok kişi başvuruda bulunurken daha kolay onay almak için aylık gelir belgesi tutarını fazla yazmaktadır. Ancak bazı bankalar daha sonra aylık gelir belgesi istediği için iki beyan arasında fark olması durumunda kredi kartı başvurusunu reddederek ön onay verilse dahi kartı iptal edebilmektedir.

Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde bankalar kredi kartı başvurusu konusunda müşterilerine büyük kolaylıklar sunmakta olup tüm banka şubeleri üzerinden kimlik ve aylık gelir belgesi ile anında kredi kartı başvuru formu doldurma imkânı verilmektedir.Bankaların bazıları alışveriş merkezleri ve büyük perakende teknoloji marketlerin içerisinde KİOSK adı verilen küçük danışma mağazaları kurmakta bu sayede sadece kimlik belgesi ile kredi kartı başvurusu yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

Bir diğer kolay yöntemde SMS ile kredi kartı başvurusu yapma yöntemi olup bunun için kredi kartı almak istediğiniz bankanın internet sitesi üzerinden SMS numarasını öğrenmek ve bu numaraya istenilen bilgileri kısa mesaj ile göndermeniz durumunda banka kredi kartı başvurunuzu kabul ederek değerlendirmeye alacaktır.

Kredi Kartı Başvurum Onaylandı

Artık kredi kartınız hazır. Kredi kartınızın hazırlanma aşaması genel müdürlüklerde gerçekleşmektedir. Eğer nüfusu büyük bir şehirde yaşıyorsanız maximum 7 gün içerisinde size ulaşacaktır. Kredi Kartları tamamen özel kuryeler tarafından teslim edilmektedir. Eğer ki bulunduğunuz adreste yok iseniz en yakın şubeye bırakmaktadırlar. Dilerseniz kurye sürecini beklemeden direkt bankadan kartınızı alabilirsiniz.

Adresinize gönderilen yeni kredi kartı başvurusu işleminiz artık tamam. Şifrenizi belirleyip dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

“Yeni Kredi Kartı Alma” üzerine 15 yorum.

    1. Ben icralik odum yeni kredi kart i almak istiyorum puanim dusuk nasil kredi kartı alabilirim

  1. Ben kiredi karti almak istiyorum kirmizi kalem yedim alamiyorum kiredi kardi nasil yardimci olursunuz

Bir cevap yazın