Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu: 4 Yeni Kredi Paketi

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgının ekonomiye verdiği etkileri azaltmak için yeni normalleşme adımları atılmaya başlandı. Hem vatandaşların hem de işverenlerin yaşadığı ekonomik sorunları gidermek için sunulan ekonomik istikrar paketlerinden sonra şimdi de yeni normalleşmeye geçiş sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için kamu bankaları tarafından temel ihtiyaç kredisi başvuruları alınıyor. Konuttan taşıta, tatilden sosyal hayata kadar birçok alanda sunulan destek kredi paketleri sayesinde salgın nedeniyle durma noktasına gelen sektörlerin tekrar ekonomiye katkı sağlamaları hedefleniyor. Kamu bankaları aracılığıyla vatandaşlara sunulan bu destek kredilerinin faiz oranlarının düşük olması ve uygun ödeme koşulları ile müşterilere verilmesi ise vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Normalleşme sürecinde 4 yeni kredi paketiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan Ziraat Bankası, ev ve araç almak isteyenlerin yanı sıra tatil ve sosyal hayatı destekleyen kredi paketleriyle de en fazla tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan yeni ihtiyaç kredi paketleri ve detayları şöyledir:

  • Avantajlı Konut Kredisi
  • Taşıt Kredisi
  • Tatil Destek Kredisi
  • Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Ziraat Bankası Avantajlı Konut Kredisi

Küresel salgından sonra sosyal hayatın canlanmasına ve normalleşme sürecine yönelik vatandaşların finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmeleri için Ziraat Bankası tarafından 4 yeni kredi paketi daha geçtiğimiz günlerde hayata geçirildi. Bu paketlerden en fazla ilgi gören avantajlı konut kredisi ise uygun ödeme koşulları ve düşük faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Birinci el (sıfır) ya da ikinci el konut alımlarında ilk 12 ay ödemesiz ve 15 yıla kadar vade seçenekleriyle vatandaşlara sunulan bu finansman desteği sayesinde konut alma hayali kuran pek çok kişi bu hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek.

Ziraat Bankası avantajlı konut kredisinin faiz oranları sıfır ve ikinci el konut için farklı oranlarda hesaplanıyor. Ayrıca bazı iller dışında sunulan konut kredisi desteğinin üst limiti 500 bin liraya kadar olurken İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden ev almak isteyenlere kredi üst limiti 750 bin lira olarak belirlenmiştir. Bunun nedeni, bu 3 şehirdeki konut fiyatlarının ülke geneline göre daha yüksek olması ve bu illerde yaşayan vatandaşların da istedikleri eve sahip olmasının önünü açmak. Bu kapsamda sıfır konut almak için kredi kullanacak olan kişiler, aylık %64 faiz oranıyla 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıla kadar olan vade seçeneklerinden yararlanabilecekler.

İkinci el konut almak isteyen kişiler ise, aylık %74 faiz oranı, 12 ay geri ödemesiz ve 15 yıla kadar vadeli finansman desteğinden faydalanabilecekler. Ancak söz konusu kredi ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin satın almak istedikleri konut bedelinin en az %10’unu peşin olarak ödemeleri gerekiyor. Bu peşinat hem sıfır hem de ikinci el konutlar için geçerlidir. Bilindiği üzere normal konut kredilerinde istenilen peşinat oranı %25’e kadar çıkabiliyordu. Ayrıca, Ziraat Bankası’nın normalleşme adımlarına destek vermek için sunduğu bu destek kredisinin faiz oranı da son yılların en düşük konut kredisi faiz oranı olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası’nın avantajlı konut kredisi başvurusu sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası tarafından normalleşme adımlarına verilen desteklerden biri de uygun ödemeli ve düşük faizli taşıt kredisi seçenekleridir. Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan motosiklet dahil sıfır araç almak isteyen bireysel müşteriler ile birlikte ticari araç satın almak isteyen firmalara yönelik sunulan taşıt kredisi desteği de yoğun ilgi görüyor. Firmalar ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak değişen faiz oranlarıyla verilmeye başlanan sıfır taşıt kredisinin aylık faiz oranları %0.49 ile %0,69 arasında değişiyor.

İkinci el motosiklet dahil taşıt almak isteyen hem ticari hem de bireysel müşteriler ise Ziraat Bankası taşıt kredisinden aylık %82 faiz oranıyla yararlanabilecek. Azami 6 ay geri ödemesiz ve toplam 60 ay vadeye kadar ikinci binek otomobil ve ticari araç almak isteyenler 150 bin liraya kadar taşıt kredisi kullanabilecek. Belirlenecek olan kredi tutarı aracın kasko değeri üzerinden hesaplanacak olup en fazla 7 yaşında olan araçlar için geçerli olacak. Bunların yanı sıra sıfır ve ikinci el tüm taşıt kredilerinde uygulanacak olan yasal sınırlamalar asgari öz kaynak ve azami vade sayısına göre belirlenebilecek. Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuru işlemleri sadece şubelere şahsen gidilerek yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Tatil Destek Kredisi

Çok uygun faiz oranlarıyla konut ve taşıt kredi desteği sunan Ziraat Bankası, tatil yapmak isteyen bireysel müşterileri için de finansman desteği sağlıyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan maaş alan çalışan ve emekli müşterilerinin tatil ve seyahat giderlerini rahatça karşılamalarına yönelik sunulan tatil destek kredisi ile aynı zamanda turizm sektörünün de canlandırılması amaçlanıyor.

Ziraat Bankası ile anlaşma yapan seyahat acentelerinden birinden tatil paketi satın almak isteyen müşterilerin başvurmaları halinde, aylık %67 faiz oranıyla, 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar vade seçenekleriyle maksimum 10 bin liraya kadar finansman desteği sunuluyor. Bu kapsamda tatil kredisinden yararlanan banka müşterilerinin kredi taksit ödemelerinin birinci ve ikinci taksitleri banka ve ilgili firma tarafından ödenecek olup, müşterinin kredi taksitleri 9 ay sonra başlayacaktır. Bankanın anlaşma yaptığı turizm acenteleri ve seyahat şirketlerinin isimleri Ziraat Bankası’nın web sitesinde yayınlanacaktır. Ziraat Bankası tatil destek kredisi başvurusu için en yakın şubesine şahsen gitmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi

Küresel boyutta yaşan Covid-19 salgınından normalleşme dönemine geçişte sosyal hayatın canlanmasına yönelik Ziraat Bankası’nın sunduğu bir değer finansman desteği ise Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketidir. Pandeminin getirdiği ekonomik sorunlardan olumsuz bir şekilde etkilenen müşterilerine uygun ödemeli ve düşük faizli finansman desteği sunan banka, vatandaşların pek çok ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra yerli üretim yapan firmaların da ekonomik olarak canlanma sürecine girmesine yardımcı oluyor.

Özellikle mobilya, beyaz eşya, elektronik ürünler, ev boya, seramik, kapı ve pencere sistemleri ile birlikte ev tekstili, çeyiz ve bisiklet gibi sektörlerde faaliyet gösteren yerli firmaları desteklemek amacıyla sunulan kredi deştiği, firmalarla yapılacak olan anlaşmalar sonucu devreye sokuluyor. En az 3 bin lira olmak üzere 30 bin liraya kadar finansman desteği sağlayan Ziraat Bankası, sosyal hayatı destek kredisi kapsamında iki farklı kredi desteğini bireysel müşterilerine sağlıyor. Bu desteklerin ödeme koşulları ve faiz oranları ise şöyledir:

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Kredi Desteği: Anlaşma yapılan firmalardan; elektronik, beyaz eşya, ev tekstili, çeyiz, seramik, kapı, pencere ve bisiklet gibi ürünleri satın almak isteyen kişiler, aylık %55 faiz oranı, en fazla 60 ay vade ve ilk 6 ay ödemesiz olarak bu finansman desteğinden faydalanabilecekler. Hangi firmalar ile anlaşma yapıldığı ise Ziraat Bankası’nın web sayfasında kamuoyuna duyurulacak.

Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Desteği: Bireysel müşterilerin anlaşma yapılan firmalar dışında az önce bahsettiğimiz ürünlerden satın almak istediklerinde ise farklı bir kredi paketinden yararlanmaları sağlanıyor. Aylık %82 faiz oranı, 60 aya kadar vade ve ilk 6 ay geri ödemesiz bu kredi paketi ile de 3 bin liradan 30 bin liraya kadar kredi desteği vatandaşlara verilmeye başlanmıştır.

Ancak sosyal hayatı destek kapsamında sağlanan bu kredi tutarları başvuru yapan bireysel müşterilere nakit olarak ödenmeyecek. Satın almış oldukları ürünü temin eden firma adına açılacak olan satıcı hesabına tüm kredi limiti yatırılacak. Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredi başvuruları sadece şubeler üzerinden alınmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Korona virüs salgının etkilerini azaltmak ve ekonomik hayatın canlandırılmasına yönelik finansman desteklerini artıran Ziraat Bankası’nın hayat geçirdiği temel ihtiyaç kredisi başvuruları internet üzerinden alınmıyor. Bu nedenle yukarıda detaylarını paylaştığımız kredi paketlerinden birinden yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor.

Söz konusu kredi ile ilgili diğer detayları ise https://ziraatbank.com.tr/tr/kampanyalar/yeni-kredi-paketleri adresine girerek öğrenebilirsiniz.

“Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu: 4 Yeni Kredi Paketi” üzerine 7 yorum.

Bir cevap yazın